kuleTRIJICON ACOG TA31 4x32

Společnost Trijicon Inc. zahájila svou činnost na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let dvacátého století. Dnes je tento podnik absolutní světovou jedničkou ve výrobě mířidel a optických zaměřovačů, používaných za všech světelných podmínek na celé škále ručních palných zbraní. Právě možnost přesného a pohotového zamíření v krizové situaci nebo za zhoršených světelných podmínek je hlavní předností všech produktů značky Trijicon.

Dále je nutné zdůraznit mimořádnou odolnost a jen minimální nároky na údržbu po celou dobu provozu, respektive životnosti daného výrobku. Těchto vlastností je dosahováno maximální kvalitou výroby a použitím unikátních technologii, jako je aplikace tritia, světlo-vodných BAC vláken, chemického světla, elektronického osvitu či jejich případná kombinace. Nejlepší vizitkou tohoto výrobce jsou samotní uživatelé jeho produktů. Některé výrobky byly dokonce vyvinuty přímo na jejich popud a tak bude vhodné, když si je představíme najednou.

V roce 1981 uvedla společnost Trijicon na trh pod názvem Armson OEG první neprůhledový kolimátor, využívající k osvitu tritium. V té době již také dodávala tritiová mířidla pro ozbrojené složky v USA. Od roku 1983 započaly dodávky pro civilní sektor. V roce 1985 byl na trh uveden první zaměřovací dalekohled, jehož záměrný kříž osvětlovalo tritium. Roku 1987 byl ve spolupráci s U. S. Army zahájen program vývoje optického zaměřovače Advanced Combat Optical Gunsight - ACOG (pokročilý bojový zaměřovač pro útočnou pušku).

K prvnímu masivnímu použití různých produktů společnosti Trijicon v boji došlo při operaci „Just Cause“ v Panamě v roce 1989. Skutečně intenzivním bojovým nasazením prošlo velké množství výrobků Trijicon v letech 1990-91 při operaci „Desert Storm“.

V drtivé většině to byl optický zaměřovač TA01 ACOG 4x32. Tento zaměřovač, určený pro pušku v ráži 5,56 mm NATO s hermeticky uzavřeným tělem z velmi odolné hliníkové slitiny, plněný dusíkem, vodotěsný pro ponoření do 100 m hloubky a vybavený záměrnou osnovou umožňující mířenou střelbu až do vzdálenosti 800 m, zcela osvětlenou pouze tritiem, s absencí jakéhokoliv elektrického zdroje, umožňoval operace v těch nejnáročnějších bojových podmínkách bez nutnosti výměny baterií. Tento revoluční typ zaměřovače se stal v následujícím desetiletí stěžejním produktem firmy Trijicon a varianta TA01 dodnes figuruje v nabídce, neboť patří mezi nejrozšířenější a nejpopulárnější. Kromě variant TA01 a TA01NSN pro ráži 5,56 mm NATO existuje ještě TA01B s osnovou pro ráži 7,62 mm NATO.

Do té doby největším úspěchem firmy Trijicon bylo oficiální zavedení zaměřovače TA01NSN ACOG 4X32 složkami U. S. SOCOM pro karabinu M 4 v roce 1995.

Hned o rok později zařadil SOCOM do své výzbroje i otevřený průhledový kolimátor RX01NSN Reflex, jako standardní součást SOPMOD M4 Carbine Kit.

Díky technologickému náskoku oproti jiným výrobcům (např. z JAR, Izraele atd.), dosahuje životnost (tzn. doba, po kterou tritiové ampule vyzařují světlo) mimořádné délky. U mířidel pro krátké palné zbraně je to až 12 let, u kolimátorů, zaměřovacích dalekohledů a ostatních zaměřovačům minimálně 15 let.

Pro všechny typy optických zaměřovačů firmy Trijicon jsou standardně nabízeny montáže pro kolejnici Picatinny (MIL-STD 1913). Zejména pro ACOG existují různé typy a některé modely jsou dokonce nabízeny s touto montáží i v sadě. Kromě nich v nabídce figurují pro vybrané typy zaměřovačů i rozhraní pro přímou instalaci na jiné rozšířené typy zbraní, které nejsou vybaveny lištou Picatinny, jako např. AR-15, útočné pušky a samopaly Heckler & Koch, M14/M1A, SG550/551, zbraně s lištou Weaver, a tak dále.

Kromě ozbrojených sil USA (kde jsou produkty Trijicon zavedeny u všech složek ministerstva obrany) a federálních (např. FBI, DEA, U.S. Marshall’s Service, aj.), státních i místních ozbrojených zborů (např. LAPD SWAT), kde se těší nemenší popularitě, jsou výrobky firmy Trijicon masově používány i v zahraničí: britská armáda, izraelské ozbrojené síly, švýcarská armáda, australské ozbrojené síly a německá GSG-9.

V ČR jsou zaměřovače Trijicon používány elitními útvary Armády České republiky a Policie České Republiky.Kromě standardních zaměřovačů ACOG, určených pro útočné pušky ráže 5,56 mm nebo 7,62 mm, firma Trijicon nabízí také kompaktní provedení ACOG, které jsou použitelné i pro zkrácenou útočnou pušku či 9 mm samopal. Jedná se o modely TA26 1,5x16, TA44 1,5x16, TA24 1,5x24, TA45 1,5x24, TA47 2x20 a TA50 3x24. Tyto zaměřovače mají rovněž záměrnou osnovu osvětlenou tritiem i světlo-vodným vláknem a záměrný koncept BAC, ale jejich záměrná osnova je jednodušší, bez výškového rastru pro kompenzaci dopadu střely. Tato provedení ACOG se těší velké popularitě zejména u policejních zásahových jednotek.

Po zkušenostech získaných při operacích v Iráku a Afghánistánu vznikly další modely zaměřovače ACOG. Jsou to: TA01ECOS a TA31ECOS, TA31RCO,TA33 a TA648.

Na objednávku jsme schopni zajistit i ostatní výrobky z produkce tohoto výrobce.
O dostupnosti a aktuální ceně konkrétního modelu nás prosím kontaktujte na tel. 603 276 071.

Zvětšení (x): 4
Optický průměr objektivu (mm): 32
Průměr výstupní pupily (mm): 8
Zorné pole (°): 7
Délka (mm): 148 mm
Osvětlené kříže: červené
Materiál tubusu: kovaný hliník
Záměrná osnova: Chevron - pro .223 REM
Napájení podsvětlení osnovy: tritium, bezbateriový
Výrobce: TRIJICON
Detailní informace k: TRIJICON ACOG TA31 4x32: https://www.trijicon.com/
cena vč. dph 67600.00 ,- Kčks
Platba pouze v hotovosti

Platební karty nepřijímáme

kuleKATALOG
Braňte svá práva ! (NÁŠIVKA, SAMOLEPKA, TRIKO) Zbraně Střelivo Dárkové poukazy Přebíjení Optika a montáže svítilnykolimátorypuškohledymonokuláry, spektivymontážepříslušenstvídalekohledystativyočnicePříslušenství a doplňky Péče o zbraně Pouzdra a kufry na zbraně Nože Obrana a bezpečnost Ochranné prostředky Terče a zálepky Praky, kuše, luky Předovky Oděvy Airsoft Uniformy Trezory ECOTEC - profesionální aditiva

kuleHLEDÁNÍkuleNOVINKY NA EMAILkuleVelkoobchod

Tato sekce je pouze pro obchodníky.

E-mail:

Heslo:


Pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte.


kuleREKLAMA


kuleFotky obchodu
prodejna