kuleKniha: Jan Balcar - SAMONABÍJECÍ PISTOLE NĚMECKÝCH OZBROJENÝCH SIL 1933-1945 - 1. díl

Kniha je prvním svazkem rozsáhlé řady knih o zbraních obou světových válek. Je svázána ve tvrdých omyvatelných deskách formátu A4. Má 336 stran a naleznete v ní přes 1000 ilustrací.
Každá kapitola obsahuje historický úvod o vývoji zbraně, popis jednotlivých variant konkrétní zbraně s různými druhy popisu, přejímacích a ověřovacích značek, rozsahy výrobních čísel a jejich časové zařazení, technickou část, základy demontáže a explozivní náčrt.
První díl knihy se zabývá pistolemi P.38 všech tří výrobců, dále pak zásobníky a střenkami pistolí P.38, pistolemi Unique 16, 17 a Kriegsmodell, FN 10/22, VIS vz. 35 Radom, P mod. 37, S.A.C.M. 1935A, FN HP, Bergmann 1910/21, Mauser 712, MAB model D, Kongsberg M 1914, Mauser HSc, Star B a Sauer model 38/H.

Na ukázku jedna stránka…..

ROČNÍK 1940
Druhá varianta
Pistole druhé varianty spadají do přibližného rozsahu výrobních čísel 036 – 01000. Provedení pistolí je až na uspořádání blokování úderníku shodné s pistolemi prvé varianty. Úderník je v podélném směru jištěn válečkem pádové pojistky a tvar kohoutu odpovídá sériovému provedení. Pistole v rozsahu výrobních čísel 0100 – 01000 spadají časově do roku 1940. Na hlavních částech jsou označeny přejímací značkou Orlice/359 a německou armádní ověřovací značkou Orlice/HK. Zásobníky jsou číslovány na levém boku poblíž dna a na zadní stěně jsou označeny jedním otiskem raznice Orlice/359. Rezervní zásobník má za výrobním číslem zbraně připojeno znaménko +.
Pistole jsou opatřeny černými bakelitovými střenkami civilního vzoru, které jsou uvnitř značené posledním trojčíslím výrobního čísla a otiskem raznice Orlice/359.

VLASTNÍ ZKUŠENOST:
Po prvním otevření knihy jsem prostě žasnul a můj úžas neuvadal, dokud jsem knihu neprolistoval celou. To je prostě paráda. Myslím, že nikde jinde nenaleznete tak precizně zpracované kresby a popisy jednotlivých zbraní. Neodolal jsem, zvednul jsem telefon a panu Balcarovi zavolal. A opět jsem se nestačil divit. Na druhém konci se ozval velmi příjemný člověk, který si se mnou poměrně dlouho povídal a měl upřímnou radost z uznání jeho knih. Nedávno se objevil článek o panu Balcarovi v časopisech Střelecká revue a Zbraně a náboje. K autorům se jednoznačně přidávám a musím říci, že pan Balcar tvoří své knihy s úžasnou pečlivostí, nadšením a láskou ke zbraním samotným. Všem přátelům zbraní a střeleckého sportu knihy z produkce pana Balcara doporučuji.

Na objednávku jsme schopni zajistit i ostatní výrobky z produkce tohoto výrobce.
O dostupnosti a aktuální ceně konkrétního modelu nás prosím kontaktujte na tel. 603 276 071.

cena vč. dph 685.00 ,- Kčks
Platba pouze v hotovosti

Platební karty nepřijímáme

kuleKATALOG
Braňte svá práva ! (NÁŠIVKA, SAMOLEPKA, TRIKO) Zbraně Střelivo Dárkové poukazy Přebíjení Optika a montáže Příslušenství a doplňky úsťové brzdyřemenybezpečnostní vlaječkabotkydárkové předmětydvojnožkyGlockknihy o zbraních mířidlana weawer/R.I.S.ostatnípro Ruské zbraněpro zbraně CZSa vz. 58střelecké vaky a stolicestřenkyzásobníky ostatnízásobníky pistolezásobníky puškaPéče o zbraně Pouzdra a kufry na zbraně Nože Obrana a bezpečnost Ochranné prostředky Terče a zálepky Praky, kuše, luky Předovky Oděvy Airsoft Uniformy Trezory ECOTEC - profesionální aditiva

kuleHLEDÁNÍkuleNOVINKY NA EMAILkuleVelkoobchod

Tato sekce je pouze pro obchodníky.

E-mail:

Heslo:


Pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte.


kuleREKLAMA


kuleFotky obchodu
prodejna