kuleTokarev TT 33Tento produkt je dočasně nedostupný

Dovoz z Ruska. Výborný stav. Bez příslušenství. Rok výroby 1945 - 1952. V prodeji od ledna 2015.

Tulský Tokarev vz. 1933 (TT 33) byl první samonabíjecí pistolí přijatou do výzbroje Rudé armády a užívanou ve významnějším množství. Používán byl především důstojnickým sborem, vojenskou policií a v určité míře také tankisty či letci. V Sovětské armádě byl v 50. letech nahrazen pistolí Makarov.
Tokarev TT 33 vychází ze svého předchůdce TT 30, jenž vychází z amerických pistolí Colt. Pistole TT 30 byla zavedena do výzbroje Rudé armády v únoru 1931, sériová výroba začala roku 1932. Tyto zbraně byly vyvinuty za účelem nahrazení již zastaralých revolverů Nagant. Toho bylo dosaženo až po 2. světové válce, kdy měla pistole svou bojovou kariéru v Rudé armádě již za sebou.
Tyto pistole tvořily součást výzbroje československých jednotek v Sovětském svazu za druhé světové války. Byly rovněž v poválečném období ve výzbroji československé armády a v padesátých letech nahrazovány pistolí vz. 52 ve stejné ráži.

Vnitřní konstrukce
Samonabíjecí funkce u pistole TT 33 je zajištěna zpětným zákluzem hlavně s nuceným poklesem. Tento systém je sice obvykle určen pro výkonnější náboje, než je 7,62x25 Tokarev, přesto zbraň funguje naprosto spolehlivě. Jedním z vylepšení proti již zmiňovanému Coltu je vyfrézování vývodek nábojů do zbraně (konkrétně do vyjímatelné součástky). To umožňuje podávání nábojů nezávisle na vývodkách zásobníku, jež jsou velmi zranitelné. Jejich poškození je jedním z nejčastějších příčin selhání samonabíjecí zbraně.
Velmi evolutivně je řešeno kontejnerové uložení bicího kohoutu a jeho součástek. Celé ústrojí (kontejner) lze po sejmutí závěru vyjmout rukou. Pružina kohoutu je uložena v kohoutu a vzepřena čepem. Oproti pistoli Colt 1911A-1 je TT-33 užší,lehčí a jednodušší. Celkově se konstruktér inspiroval více modely zbraní, jejich skloubením stvořil ve své době jednoduchou, velmi funkční zbraň.


Na objednávku jsme schopni zajistit i ostatní výrobky z produkce tohoto výrobce.
O dostupnosti a aktuální ceně konkrétního modelu nás prosím kontaktujte na tel. 603 276 071.

Technické parametry:

Druh zbraně: pistole samonabíjecí
Ráže: 7,62x25 TOKAREV
Kapacita zásobníku: 8
Délka hlavně: 112 mm
Výrobce: TOKAREV
Platba pouze v hotovosti

Platební karty nepřijímáme

kuleKATALOG
Braňte svá práva ! (NÁŠIVKA, SAMOLEPKA, TRIKO) Zbraně dovozy a sběratelskékomisní zbraněpistole ARMSCORflobertkybrokovnice a kulobrokymalorážkypistoleplynovkypušky lovecképušky varmint a sniperpušky pro sport a hobbyrevolveryvětrovkyvzduchovky a CO2 zbraněznehodnocené a replikyStřelivo Dárkové poukazy Přebíjení Optika a montáže Příslušenství a doplňky Péče o zbraně Pouzdra a kufry na zbraně Nože Obrana a bezpečnost Ochranné prostředky Terče a zálepky Praky, kuše, luky Předovky Oděvy Airsoft Uniformy Trezory ECOTEC - profesionální aditiva

kuleHLEDÁNÍkuleNOVINKY NA EMAILkuleVelkoobchod

Tato sekce je pouze pro obchodníky.

E-mail:

Heslo:


Pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte.


kuleREKLAMA


kuleFotky obchodu
prodejna