S ORSISEM NA BEDNĚ

S ORSISEM NA BEDNĚ

Vážení zákazníci, kamarádi střelci,


počátkem června jsme dovezli do Čech 13 ks pušek ORSIS T-5000 v rážích .308 WIN a .338 LAP MAG. Dvě pušky už mají své majitele, další dvě jsme nasadili do boje my. Uplynulo několik měsíců a já bych Vám rád sdělil, jaké vlastně pušky jsou, jak se s nimi střílí a závodí. Pušky ORSIS jsem znal dříve, než jsme je do Čech dostali. Byla to poměrně strastiplná pouť a jsme na to patřičně hrdí.


Už po vytažení flinty z kufru je na první pohled znát, že se nejedná o běžnou konfekci. Kvalita dílenského zpracování je příkladná. Puška se vyznačuje čistými liniemi, výbornou ergonomií. Od první chvíle jsem se za ní cítil přirozeně. Do testování jsme nasadili obě ráže. Začal jsem vymýšlet laborace jednotlivých nábojů a testovat.


S 308-kou to šlo v podstatě od první rány skvěle. Ať jsem použil tovární munici Sellier&Bellot nebo jsem vymyslel náboj vlastní, puška střílela dobře. Vývrt hlavně má už od výrobce tak dokonalý finiš, že není nutné zbraň nijak zvlášť zabíhat. Puška střílela i po vyčištění dobře. Zhruba 3. laborace už byla dokonalá. V současné době používám 2 typy munice podle vzdáleností, na které střílím.


S ORSISEM .338 LAP MAG to bylo trošku složitější. Zasvěcený ví, že tato ráže je skutečně potvora. Nejen, že je 338-ka mlsná, ale neodpouští chyby střelce. Prostě Vám neodpustí sebemenší chybu. U 308-ky se můžete různě vrtět, kroutit a přesto budou padat slušné soustřely. Tady je to prostě jinak.
Přesto se povedlo i tuto pušku odladit a výsledkem bylo 2. místo v kategorii MAGNUM na soutěži LONGE RANGE 1000 – VTSÚ Záhorie. Dosaženého výsledku si velmi cením, foukal tam silný vítr, který se neustále měnil. S puškou v magnumové ráži jsem závodil poprvé. ORSIS se jednoduše ukázal v tom nejlepším světle.


A o tom to je. Když jdete závodit s puškou, která je maximálně přesná, perfektně funguje, sedí Vám v ruce, má skvělou spoušť (já jsem ji odladil na 480g), tak to jde hned lépe. Je vidět, že si Rusové dali při vývoji i výrobě skutečně záležet. Oni uměli zbraně dělat vždy a vydrželo jim to dodnes.


S Orsisy jsem se zatím zúčastnil 4 soutěží a 3x jsem stál na stupních vítězů.
25.6.2016 – O pohár odstřelovače KVV Plzeň (100 – 700 m)……..................2. místo (ORSIS T-5000, .308 WIN)
16.7.2016 – Czech Sniper Cup (100 – 375 m)…………..................................3. místo (ORSIS T-5000, .308 WIN)
16.10.2016 – LONGE RANGE 1000 VTSÚ Záhorie (500 – 1100 m)………… 2. místo (ORSIS T-5000, .338 LAP MAG)


Děkuji za pozornost.


Za team Zbraně Liberec – Aleš Chudoba

Nastavení cookies

Cookies jsou malé textové soubory, které jsou při vaší návštěvě webových stránek obchodu těmito stránkami anebo stránkami našich partnerů zasílány a ukládány do vašeho prohlížeče.